work news gallery interesting forum
20 квітня, субота, 2024 р.Б.
На дворі -17 і холодний вітер, ще темно,бо сонце не встало, а на мосту Патона вже збираються перші люди, що в цей день знову нагадають всім про єдність України-символічно поєднавши два береги Дніпра.

У далекому 1919 був підписаний довгоочікуваний Акт Злуки,що нарешті поєднав Західно-Українську Народну Республіку(ЗУНР) і Українську Народну Республіку(УНР). В 90-му році сталася ще одна грандіозна подія сотні тисяч українців в пам’ять про цю Акт Злуки створили «живий ланцюг» від Києва до Львова, тоді в ньому брали участь не тільки звичайні громадяни, а й представники інтелігенції: поети,художники, громадські діячі. Тепер традиція продовжується, хоча і в менших масштабах: вже третій рік поспіль Братство козацького бойового звичаю «Спас» ініціює об’єднання двох берегів Дніпра таким же ланцюгом. Не дивлячись на будь-які політичні перипетії та зради кожен громадянин має розуміти і пам’ятати, в якій унікальній державі він живе.

Коли сонце ледь-ледь почало показуватися з-за обрію з Лівого і Правого берега почали формуватися ланцюги, які мали об’єднатися посередині мосту. Приємно було бачити серед присутніх видатного українського поета ,перекладача Дмитра Павличка, ця людина стояла разом з іншими патріотами у 90-му році і знову прийшла відчути ту атмосферу, ту любов до своєї держави.

Через деякий час єдиний прапор було складено ,а два береги браталися з щирою радістю. Молодь хотіла довести те, що ніяка політична ситуація,ніякі провокації та труднощі не мають стояти на перешкоді єдиній державі,єдиній мові та культурі. Варто відмітити ще один цікавий момент-це символічна підтримка водіїв, тут можна провести паралель з 2004, коли подаючи сигнал, водії виказували свою підтримку. Так було і сьогодні. Мабуть це і є один з важливих моментів у відродженні власної пам’яті. Історії-визнання і схвалення людей.

Дійсно символічним було виконання разом гімну, причому знайшлося декілька людей. Які слідкували за тим, щоб слова лунали вчасно. В такі моменти відчуваєш себе справжнім громадянином, відчуваєш, що знаєш свій шлях і свою місію, нехай і не таку «глобальну», як у наших вельмишановних політичних діячів, але куди більш щиру. Після виконання гімну жовто-блакитна колона рушила містом, ще довго дивуючи перехожих і розповідаючи про подію, яка сталася 22 січня. Завершенням акції стали стрічки, які отримував кожен охочий в честь свята Соборності, почепивши її на рюкзак чи сумку , громадянин показує свою повагу до власної історії.

Наступного року є надії зібрати народу ще більше, тим паче 22 січня випадає на суботу, тож люди не будуть працювати. Традиція жива, поки її продовжують. Ідеальним результатом було б проведення такого плану акцій не лише у Львові,Харкові,Одесі і Києві,а і в інший містах України. А молодь столиці має вчитися об’єднуватися заради спільної мети, бо цього колективного духу ой як не вистачає!

Поділитись
| додано: 25/01/2010 | root |
Новини
06 січ.
Де не стоятиму - вистою
17 вер.
18 вересня 2013 року відбудеться відкрите засідання Громадського комітету із вшанування пам’яті жертв Голодомору
04 вер.
Наливайченко просить Генпрокуратуру захистити права реабілітованих жертв політичних репресій
24 лип.
Щорічний мистецький захід "Толока в Легедзине" цього разу 10 серпня 2013 р.
24 лип.
24 липня 2013, Київ, Майдан Незалежності. ПЕРШИЙ ФЛЕШМОБ-ЗАПРОШЕННЯ НА ЕТНО-ФЕСТИВАЛЬ "ЖНИВА 2013. ДОМОТКАНЬ"
22 черв.
Музей Івана Гончара - 22-23 червня, фестиваль «КОБЗАРСЬКА ТРІЙЦЯ»
22 черв.
Музей Івана Гончара - 22 червня, відкриття виставки «Микола БУДНИК – майстер, художник, поет»
22 черв.
Музей Івана Гончара - 20 червня, відкриття виставки Надії Вінарської-Марченко «Я СВІЙ ЧАС У ВИШИВКАХ ЛИШАЮ...»
15 квіт.
ПРЕС-РЕЛІЗ - В МУЗЕЇ ІВАНА ГОНЧАРА - 16 КВІТНЯ 2013 РОКУ О 17:00 відбудеться творчий вечір ЛІРНИКА ЯРЕМИ
13 квіт.
Вільна дискусія "Сила ненасильницького спротиву. Спогади про Норильське повстання 1953 р."
13 квіт.
24 квітня 2013 р., 11:00 Будинок Вчителя. Круглий стіл, присвячений 95-й річниці Української Держави (Гетьманату П.Скоропадського)
20 лют.
АКЦІЯ Громадського об’єднання «Українська Справа» «ХОЧЕМО ЧИТАТИ ПРЕСУ УКРАЇНСЬКОЮ»
31 січ.
"Патріотами не народжуються, а стають", – Вадим Васильчук
18 січ.
Допоможи встановити меморіальну дошку воїнам Армії УНР
20 груд.
У Харкові міліція затримала 22-х учасників ходи на підтримку Павліченків
14 лист.
They are not killers! - справа Павлiченків.
Внески товариства та благодійні внески людей, які хочуть підтримати нас і нашу діяльність.
 
maidan.org.ua
Дитячо-юнацький еколого-туристичний клуб <Екотур>
Контакти:
Для запитів:question(at)spas.in.ua
Осавул БКБЗ"Спас":vadymyrko(at)spas.in.ua
 +38 (063) 841 44 60
Прес-служба:press(at)spas.in.ua
 +38 (093) 648 11 50
Діяльність | Новини | Світлини | Цікаве | Форум
Події | Спорт | Вишколи | Культура | Контакти
 Розробка та дизайнування - "web-design samsobisam"